Bakaláři do roku 2021
Studium bakalářského studijního programu Základy společenských věd se zaměřením na vzdělávání je koncipováno primárně jako studium poskytující široké všeobecné vzdělání ve společenských (a některých humanitních) vědách: sociologii, politologii, teorii práva, sociální, kulturní a lingvistické antropologii, religionistice, psychologii a ekonomii, jakož i ve filozofii a etice.
Průvodce studiem
Garant: doc. Naděžda Pelcová
Do Karolínky, kde jsou plné plány se dostanete tudy.
1. ročník
Úvod do společenských věd I.
Regionální historie I., II.
Ekonomie I., II.
Právo I., II.
Tučně = povinné předměty
Netučně = povinně-volitelné
předměty
2. ročník
Filozofie I., II.
Etika I., II.
Sociologie I., II.
Povinně volitelný modul Filosofie – metodologický základ
Povinně volitelný modul Aplikovaná etika
3. ročník
Logika
Antropologie (kulturní a sociální)
Politologie
Religionistika
Povinně volitelný modul filosoficko-religionistický
Povinně volitelný modul eticko-antropologický
Povinně volitelný modul ekonomicko-regionalistický
Povinně volitelný modul sociologicko-politicky-právní
Státní závěrečné zkoušky
Písemná část zkoušky
Součástí zkoušky je napsání a obhájení bakalářské práce podle zadání, které student s vedoucím práce vypracuje ve druhém ročníku studia.
Ústní část zkoušky
- Je komisionální.
- Student/ka je povinen/povinna předložit komisi seznam prostudované literatury v rozsahu 20 titulů, z toho 15 z filosofie a etiky.
- Před zkouškou si student/ka vytáhne tři čísla, jež označují tematické okruhy. Zkoušející na základě vylosovaných okruhů specifikují otázky. Otázky jsou specifikovány s přihlédnutím k prostudované literatuře a absolvovaným volitelným kurzům.
- Student/ka odpovídá na tři otázky, z nichž první je ze skupiny filosofie, etika, logika a religionistika (A), druhá ze skupiny sociologie, antropologie a regionální historie (B) a třetí ze skupiny ekonomie, politologie a právo (C) – viz okruhy bakalářských zkoušek
Bakalářská práce
Témata pro letošní rok zde
Zadávání práce:
Práci si zadávají studenti podle harmonogramu akademického roku, obvykle do prosince. Vybírají z návrhů témat, které vypisuje katedra, popřípadě mohou přijít s tématem vlastním po dohodě s vedoucím práce a schválení tohoto tématu vedoucí katedry. Po domluvě s vedoucím práce připravují anotaci a seznam základní literatury. Spolu s vedoucím práce zadají potřebné údaje do SISu.
Struktura a rozsah práce:
- Titulní list se všemi náležitými údaji – název univerzity, fakulty, název práce, jméno a příjmení autora práce, jméno a příjmení vedoucího práce, datum a místo odevzdání
2. Prohlášení o samostatném vypracování práce
3. Abstrakt česky
4. Abstrakt anglicky
5. Obsah s uvedením stránek
6. Vlastní text
7. Seznam použité literatury se všemi bibliografickými údaji včetně ISBN
8. Případné přílohy
Rozsah práce:
40 normostran.
Pokyny pro vypracovávání práce:
Student vypracovává práci samostatně, nepřípustná je jakákoli podoba plagiátu. V průběhu přípravy práce autor spolupracuje se svým vedoucím práce a pravidelně výsledky konzultuje. Četnost konzultací určuje vedoucí práce. Dbá nejen na odbornou, ale i jazykovou úroveň práce. Autor vychází z pramenů a sekundární literatury, kterou uvádí v seznamu použité literatury a cituje z ní důsledně podle citační normy.
Forma odevzdání práce:
Elektronickou podobu práce nahraje studující do SISu v termínu odevzdání, který je stanoven harmonogramem akademického roku na fakultě. Jeden výtisk v kroužkové vazbě se základními údaji, tj. univerzitou, fakultou, názvem práce, rokem odevzdání a jménem a příjmením autora následně do 7 kalendářních dnů odevzdá na katedru, popř. do podatelny s označením katedry, na kterou je určena.